1970 yılında başlayan serüvenimiz bizi Kara Taşımacılığında her konuda çözüm üretmeye ve Müşteri Memnuniyetini en üst seviyelere çıkarmayı hedef edinmemizi sağlamıştır.

Bakımcı Lojistik ithalat ve ihracatta, hızlı , güvenli ve kaliteli karayolu taşımacılığını gerçekleştirmektedir. İngiltere, Almanya, Belçika, Hollanda, Fransa ve İspanya başta olmak üzere, Avrupa’nın birçok noktasına ithalat ve ihracat, parsiyel ve komple hizmet veren BAKIMCI LOJİSTİK haftalık seferleriyle, yüklerinizi dilediğiniz yerden alıp, dilediğiniz adrese ulaştırmaktadır. Bununla birlikte siz değerli müşterilerinin; başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere Frigo ve Tenteli araçlarımızla tüm Türki Cumhuriyetleri bağlantılarında da çözüm ortağınız olmaktadır.

Karayolu Ana Faaliyetlerimiz,

İngiltere , Almanya ,Fransa ve İspanya’ya parsiyel taşımacılık
İngiltere , Almanya ,Fransa ve İspanya’dan Türkiye’ye parsiyel taşımacılık
Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye Komple taşımacılık
Avrupa ülkelerinden Ortadoğu – Türki Cumhuriyetleri ve Kıbrıs Transit taşımacılığı
Türkiye’den Kazakistan-Özbekistan-Türkmenistan-Gürcistan-Azerbeycan taşımacılığı
Türkiye’den Suudi Arabistan başta olmak üzere , Ürdün , Dubai-Bahreyn- Suriye-Kuveyt-Amman taşımacılığı

Taşımacılık Modellerimiz:

Bakımcı Lojistik , transit süre, tonaj, ürün özelliği gibi kriterleri göz önünde bulundurarak; kara, RoRo-kara ve İntermodal olmak üzere farklı taşımacılık modelleri ile hizmet vermektedir.

Karayolu

Kara, yalın bir taşımacılık modelidir. Ürünlerin Türkiye’den karayoluyla depolarımıza taşınması, buradan da yine karayoluyla hedeflenen noktalara ulaştırılması esasına dayanmaktadır. Aynı şekilde ithalat sürecinde de ürünlerin karayoluyla tüm Avrupa’dan aktarma merkezlerine toplanması ve konsolide edilerek yine karayoluyla Türkiye’deki ilgili noktalara teslim edilmesine olanak sağlanır.

RoRo ve Karayolu

RoRo-Karayolu /  Deniz ve Karayolu olmak üzere iki farklı taşıma yolu kullanılmaktadır. Avrupa otoyollarında tonaj kısıtlarıyla ilgili uygulamalar nedeniyle, yüksek tonajlı ürünler için alternatif bir taşımacılık modelidir.
Ürünlerin İstanbul, İzmir ve Mersin limanlarından Ro-Ro ile Trieste Limanı’na taşınması, buradan da karayoluyla ilgili noktalara teslim edilmesi esasına dayanmaktadır.

İthalat sürecinde de ürünlerin karayoluyla Trieste ve Toulon Limanı’na getirilmesine, konsolide edilerek Ro-Ro’yla hedeflenen limanlara ulaştırılmasına olanak sağlayan bir modeldir.

FRİGO TAŞIMACILIĞI

Bakımcı Lojistik, gıda ve ilaç sektörleri başta olmak üzere, müşterilerinin soğuk zincir dağıtımı taleplerine hizmet verebilecek altyapıya sahiptir. Müşterilerinin komple ve parsiyel gönderileri için, taşıma sırasında ihtiyaç duyulan 2 – 8 C° sıcaklık aralığında ve kontrollü ortamda ( 15 – 25 C°) taşınma sağlanmaktadır. Son teknoloji ürünlerle donatılmış frigofirik araçlarımızla müşterilerimizin isteklerine en kısa sürede cevap veriyoruz.

Taşımasını yaptığımız bazı ürünler, 
-İlaç
-Sebze ve Meyve
-Dondurulmuş Gıda Ürünleri
-Süt ve Süt Ürünleri
-Kimyasal ADR li malzemelerin nakliyesi.